Олімпійська арена

Президент Федерації спортивного п’ятиборства України Ігор Панін розповів «Олімпійській арені» про цілі й завдання на передолімпійський рік, підбив підсумки 2018-го та двох років своєї роботи на посту керівника ФСПУ.

УНІАН

Всього відбудуться чотири етапи змагань.

12 травня у Києві на території найстарішого спортивного об’єкту – столичного велотреку - відбудуться змагання «Лазер-ран сіті тур в містах України».

Як повідомили в прес-службі ФСПУ, змагання є частиною масштабного проекту Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства (UIPM), який охоплює понад 120 міст в усьому світі. Його метою є популяризація сучасного п’ятиборства шляхом розвитку його субвиду – лазер-рану, а також залучення широкого кола громадян, передусім, молоді, до активних занять спортом.

Україна вже другий рік поспіль організовує ці змагання. «Успішне проведення минулорічного чемпіонату в Києві сприяло тому, що UIPM було прийняте рішення провести в 2018 році змагання вже в чотирьох містах України: в Києві (категорія А), Дніпрі, Харкові та Житомирі (категорія B). – До речі, саме змагання в українській столиці за участі спортсменів від 9 до 70 років, які складатимуться з двох частин: категорія Open, в яких візьмуть участь усі бажаючі(наразі триває реєстрація) та чемпіонат серед професійних спортсменів, будуть наймасштабнішими», - зазначила прес-секретар ФСПУ Олена Котляр.

Вперше в історії подібних заходів саме в Києві відбудеться забіг серед інвалідів. За рішенням UIPM, планується включення цієї дисципліни до програми парапентатлону наступних Паралімпійських ігор-2020 в Токіо (Японія).

X-SPORT

Главный старт сезона у пятиборцев пройдет на высокогорье

В последний день января лучшие пятиборцы Украины собрались в Киеве, чтобы разыграть медали зимнего чемпионата Украины. В соревнованиях приняли участие все ведущие спортсмены страны, а победу ожидаемо одержали лидеры украинского современного пятиборья Павел Тимощенко и Анастасия Спас. Хотя борьба за медали развернулась нешуточная.

После двух видов (фехтования и плавания) Тимощенко шел только 4-м, однако «комбайн» был великолепен в исполнении серебряного медалиста Рио-2018. В итоге перед конкуром, который завершал программу, у Павла был запас в очках перед остальными конкурентами. И даже одна закидка (отказ лошади преодолевать препятствие) и несколько потерянных секунд не помешали Павлу остаться первым. На 2-е место благодаря отличному выступлению в «комбайне» и конкуре поднялся Денис Павлюк, а 3-м довольно неожиданно стал львовянин Дмитрий Балюк, сумевший опередить братьев Юрия и Андрея Федечко.

У женщин равных не было Анастасии Спас, которая опередила Зинаиду Батрак и Валерию Пермыкину.

Нынешний сезон завершится чемпионатом мира в Мехико-сити. Но, как рассказал корреспонденту XSPORT Павел Тимощенко, который недавно во второй раз стал папой (в ноябре у него родилась дочка Ульяна), к этому старту нужна особая подготовка, так как он пройдет на высокогорье.