123456

X-SPORT

Главный старт сезона у пятиборцев пройдет на высокогорье

В последний день января лучшие пятиборцы Украины собрались в Киеве, чтобы разыграть медали зимнего чемпионата Украины. В соревнованиях приняли участие все ведущие спортсмены страны, а победу ожидаемо одержали лидеры украинского современного пятиборья Павел Тимощенко и Анастасия Спас. Хотя борьба за медали развернулась нешуточная.

После двух видов (фехтования и плавания) Тимощенко шел только 4-м, однако «комбайн» был великолепен в исполнении серебряного медалиста Рио-2018. В итоге перед конкуром, который завершал программу, у Павла был запас в очках перед остальными конкурентами. И даже одна закидка (отказ лошади преодолевать препятствие) и несколько потерянных секунд не помешали Павлу остаться первым. На 2-е место благодаря отличному выступлению в «комбайне» и конкуре поднялся Денис Павлюк, а 3-м довольно неожиданно стал львовянин Дмитрий Балюк, сумевший опередить братьев Юрия и Андрея Федечко.

У женщин равных не было Анастасии Спас, которая опередила Зинаиду Батрак и Валерию Пермыкину.

Нынешний сезон завершится чемпионатом мира в Мехико-сити. Но, как рассказал корреспонденту XSPORT Павел Тимощенко, который недавно во второй раз стал папой (в ноябре у него родилась дочка Ульяна), к этому старту нужна особая подготовка, так как он пройдет на высокогорье.

УНІАН

Змагання, які приймала Україна, відбулися у Харкові.

У Харкові завершився чемпіонат Європи з сучасного п’ятиборства серед ветеранів, повідомляє офіційний сайт Федерації сучасного п'ятиборства України.

У змаганнях взяли участь 65 спортсменів п’яти вікових категорій: 30+, 40+, 50+, 60+. 70+.

Спортсмени змагалися у чоловічий та жіночий естафетах, естафеті мікс, особистих та командних виступах.

У командних змагання чемпіонату Європи у чоловіків першість виборола збірна України у складі Микола Кулік, В'ячеслав Бєлов та Ігор Мазур - 3887 балів. У відкритому чемпіонаті Європи - українське тріо випередила команда з Великобританії - 4081 очко. У жіночому командному тірнірі також виграла збірна Великобританії - 3750 очок.

У змаганнях з тетратлону перемогу вибороли збірні України. З повними результатами змагань можна ознайомитися за цим посиланням.

Змагання, які тривали протягом чотирьох днів, виявилися надзвичайно цікавими і видовищними та були високо оцінені членом Ради Майстрів UIPM Шерен Салех: «Я надзвичайно вражена рівнем організації європейського чемпіонату в Харкові. Тут дуже гарна спортивна інфраструктура, організатори потурбувались про кожну дрібницю. Європейці з задоволенням приїжджатимуть в Україну на змагання в подальшому», - зазначила вона.

Свою оцінку щодо організації чемпіонату висловив і президент ФСПУ Ігор Панін: «Дуже важливо, що ми гідно пройшли цей іспит - провели змагання, які відповідають стандартам Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства. І думка Шерен Селех – цьому свідчення. Це вже другий спортивний захід в рамках проектів UIPM, який ми провели. Перший – Лазер-ран – сіті-тур ми організували в травні. Дуже важливо, що Україна рухається в контексті провідних світових трендів, доводячи свою здатність проводити престижні спортивні змагання, незважаючи на всі виклики, які нам доводиться переживати».

Олімпійська арена

Вперше в історії України в Києві відбувся чемпіонат України з лазер рану. У змаганнях взяли участь понад 200 спортсменів віком від 9 до 60 років.

Змагання є частиною міжнародного проекту «Лазер ран – сіті-тур», одним з його етапів. Цьогоріч старти відбудуться в 38 містах світу.

«Лазер ран – спрощений вид сучасного п’ятиборства, програма якого передбачає змагання з бігу та стрільби з лазерного пістолета, – зазначив президент ФСПУ Ігор Панін. – Це найдоступніший вид сучасного п’ятиборства, бігові дистанції та відстані до мішеней корегуються залежно від вікових категорій спортсменів і організуються винятково на вулицях міст. Змагання, які відбулися в Києві, засвідчили інтерес до цього виду спорту серед українців, особливо в молодіжному середовищі. Це дуже важливо, адже основна мета сіті-туру – залучити до сучасного п’ятиборства максимальну кількість прихильників».