123456

З 6 по 7 грудня 2018 року в м. Києві на базах ЦСК ЗСУ та легкоатлетичного манежу КМШВСМ відбувся чемпіонат України з сучасного п’ятиборства серед юнаків та дівчат до 17 років у приміщенні. На заході, який відкрив сезон 2019 року, спортсмени вікової групи до 17 років вперше змагалися за програмою чотириборства – для них додатково була включена дисципліна «фехтування». За таким форматом в наступному році Міжнародна Федерація Сучасного П’ятиборства (UIPM) буде вибірково проводити змагання для цієї вікової групи.

Спортсмени до 15 років вперше виступали за програмою триборства – замість бігу вони змагались в лазер рані.

Серед юнаків до 17 років перше місце виборов киянин Сапельников В’ячеслав, друге Місюра Владислав (м. Дніпро), третє Крехович Данило (м. Київ). Серед дівчат до 17 років першою стала представниця міста Дніпро Кравцова Єлизавета, на другому місці Горлова Олександра (м. Львів), на третьому Литвиненко Ольга (м. Київ).

Протоколи Чемпіонату України серед юнаків та дівчат до 17 років у приміщенні з сучасного п'ятиборства

Під час ювілейного конгресу Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства, який завершився у Лімасолі (Кіпр), було оприлюднено підсумки рейтингу UIPM, що визначає найкращих спортсменів світу за підсумками змагань року.

Лідер національного пентатлону Павло Тимощенко посів четверту сходинку рейтингу, що засвідчило провідні позиції українського п’ятиборства в світі.

2018 рік був досить вдалим для Павла Тимощенка. Чемпіонат світу у Мехіко йому приніс одразу дві нагороди: «бронзу» в особистому та командному заліках. На 1 етапі світової першості у Каїрі (Єгипет) спортсмен посів шосте місце, на 2 етапі КС, який відбувся в Лос-Анджелесі (США), - четверте місце, а у Фіналі Кубка світу в Астані (Казахстан) разом з Валерією Пермикіною виборов бронзову медаль (естафета-мікс). В той же час, на чемпіонаті Європи в угорському Секешфегерварі він посів 6 місце, привівши збірну команду України до бронзової нагороди.

У Лімасолі (Кіпр) завершився конгрес Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства (UIPM).

У ювілейному конгресі, який цього року проходив під егідою70-річчя створення UIPM, взяли участь представники 80 країн світу. Україну на заході представляли – президент ФСПУ Ігор Панін і віце-президент Сергій Тімарєв.

Учасники конгресу обговорили широке коло питань розвитку сучасного п’ятиборства, зокрема, щодо підготовки до Олімпійських ігор 2020 року. Крім того, було визначено місця проведення ключових світових змагань, які впродовж 2019-2010 років відбудуться у Польщі, Болгарії, Південній Кореї та Китаї.

В рамках конгресу були відзначені найкращі спортсмени - переможці та призери світових змагань за підсумками поточного року. Зокрема, було відзначено високий рівень п‘ятиборців України, що засвідчило четверте місце у престижному рейтингу UIPM уславленого представника українського пентатлону - чемпіона світу 2015 року і срібного призера Олімпійських ігор - 2016 Павла Тимощенка.