123456

uipm mktglogo 0 538x227 optimized

12-13 листопада у французькій Ніцці відбувся 72-й Конгрес Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства. Участь у роботі Конгресу взяла й українська делегація: президент Федерації сучасного п’ятиборства України Ігор Панін та відповідальний секретар ФСПУ Валентин Борознін.
Представники ФСПУ висловили подяку за допомогу спортсменам під час повномасштабної війни низці країн-партнерів федерації. Серед цих партнерів була Польща, яка забезпечила тренування чоловічої збірної в цьому сезоні на базі в Джонкові, чому активно посприяв президент Асоціації сучасного п’ятиборства Польщі Януш Печак. Також активно допомагали українським атлетам федерації сучасного п’ятиборства Литви, Єгипту, Італії, Іспанії та Туреччини, які, і зокрема, безкоштовно приймали українських спортсменів на змаганнях. Окрім того, був створений фонд допомоги українським п’ятиборцям, головним донором якого стала Корейська федерація, що перерахувала понад 30 тисяч доларів.
Під час конгресу йшлося про удосконалення антидопінгових процедур, правила змагань в сучасному п’ятиборстві та біатлі-триатлі, реформування класичної програми пентатлону (заміну верхової їзди) тощо.
Зокрема, йшлося й про нововведення (запровадження п’ятої дисципліни замість верхової їзди – смуги перешкод). Так, учасниками конгресу було досягнуто згоди, що п’ята дисципліна – смуга перешкод буде в програмі усіх юніорських чемпіонатів Європи та світу з 2023 року.
Також відзначимо, що під час роботи Конгресу представниками декількох країн, був висловлений вотум недовіри чинному президенту UIPM Клаусу Шорманну, але більшість учасників це не підтримала. Тож наразі він залишається керманичем Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства.

Яскравим досягненням української збірної, яка брала участь у змаганнях, стало «срібло» Романа Попова (U19) (1203) в особистій першості, 19 балів відділяє його від чемпіона змагань єгиптянина Мутаза Мохамеда (1222). У коментарі пресслужбі ФСПУ особистий тренер Попова Юрій Тимощенко, зазначив, що задоволений таким підсумком. «Роман – здібний спортсмен, він готувався до цього результату. В цілому виступив дуже гідно, і якщо б не запалення сухожилля за десять днів до змагань, то результат, зокрема, у плаванні - був би кращим», - підкреслив він.
Непоганий результат продемонстрували хлопці і в командних змаганнях, 3432 (Роман Попов, Данило Сич, Іван Максименко), що посіли 5 місце. Чемпіони змагань у командній першості – представники Єгипту (Мутаз Мохамед, Мохамед Мохамед, Мазен Шабан), 3566.
З нагоди Дня Незалежності України президент Міжнародного союзу сучасного п'ятиборства (UIPM) Клаус Шорман направив лист президенту ФСПУ Ігорю Паніну, в якому засудив російську агресію проти України і пообіцяв
підтримувати українських спортсменів.
Зокрема, очільник UIPM висловив занепокоєння через вкрай складну ситуацію в Україні. "Ви і весь народ України святкували День Незалежності в дуже складних умовах. Ми щодня з жахом слідкуємо за новинами з України, в яких розповідається про російські атаки, спрямовані на цивільних громадян, а також на цивільну інфраструктуру: школи, лікарні, спортивні та культові споруди", - йдеться в листі. В той же час російські громадяни під час опитувань вдають, що начебто нічого страшного не відбувається, демонструють формальний підхід щодо війни в сусідній країні.
На його думку, ця війна спричинила найскладнішу ситуацію в Європі з часів Другої світової війни.
"Ми, спортивні діячі в олімпійському русі, суворо дотримуємося позиції МОК. UIPM буде надалі допомагати українським спортсменам поки йде війна. Я, Клаус Шорман, як громадянин та президент UIPM буду підтримувати олімпійський рух в Україні як незалежної, демократичної та суверенної держави", - підкреслив він.
Фото: Клаус Шорман, сайт UIPM