123456

У Софії завершився 2 етап Кубка світу з сучасного п’ятиборства.

Представники національної збірної з сучасного п’ятиборства продемонстрували настпні результати:

Денис Павлюк і Валерія Пермикіна - 14 місце, змішана естафета. В особистих змаганнях у Пермикіної – 18 позиція, у Павлюка – 34. Юрій Федечко, Дмитро Кірпулянський, Гордій Березняков, Зінаїда Батрак - не пройшли у фінальну частину змагань.

Особистий тренер Дениса Павлюка Сергій Павлюк прокоментував підсумки змагань:

- Нагадаю, зараз передолімпійський рік, і змагання дуже складні та відповідальні. Уявіть - понад 90 учасників, який ступінь напруги, в першу чергу, психологічної. Безумовно, це вплинуло на виступ українських спортсменів. Хтось не витримав психологічного навантаження, комусь, вибачте, не підфартило. Так, скажімо, Денис Павлюк, мав усі шанси увійти до десятки найкращих. Але внаслідок падіння коня не зміг піднятися вище 34-ї позиції.

Нагадаємо, що за підсумками КС в особистих змаганнях на 1 місці – Мануель Падилла (Мексика), британець Джозеф Чунг – на 2 місці, на 3-му – Фабіан Либиг (Німеччина).

2-3 квітня відбувся відкритий чемпіонат м. Києва з сучасного п’ятиборства усіх вікових категорій.

Чемпіонат зібрав понад 300 спортсменів з Києва та області, Львова, Житомира і Молдови. 2 квітня учасники змагалися з плавання та фехтування, 3 квітня – зі стрільби, бігу та конкуру.

"Ці змагання є контрольними і демонструють стан підготовки спортсменів наприкінці зимового сезону, - підкреслив головний тренер збірної команди України з сучасного п'ятиборства, майстер спорту міжнародного класу Юрій Мерщій. - За підсумками змагань найкращий результат продемонстрували спортсмени Києва та області. Зокрема, абсолютним чемпіоном серед дорослих став киянин Олександр Коваль".

Досить високий результат продемонстрували спортсмени з Молдови. Представник цієї країни Васильян Алекс мав усі шанси стати другим (він набрав однакову кількість очок з Олегом Ігнатьєвим з Київської області, проте поступився йому у лазер –рані. Тому завершив змагання з третім показником).

Серед жінок в категорії «дорослі» переможцями та призерами також стали спортсменки з Київської області та міста Києва (1 місце – Анастасія Чижова, 2 місце - Ірина Кубрак, 3 місце – Катерина Селеменева).

В особистій першості серед юніорів переможцем став Олег Ігнатьєв (Київська область), на 2 і 3 місці - Алекс Васильянов та Валентин Самсонов (Молдова).

Як зазначив Юрій Мерщій, наразі українська збірна з сучасного п’ятиборства готується до етапу Кубка світу, який розпочнеться 11 квітня у Софії (Болгарія). Представляти Україну будуть – Денис Павлюк, Юрій Федечко, Дмитро Кірпулянський та Гордій Березняков.

У Львові урочисто відкрито меморіальну дошку пам’яті видатного спортсмена, багаторазового чемпіона світу та семиразового чемпіона та призера Олімпійських ігор Павла Ледньова. З ініціативою відкриття пам’ятного знаку виступила Федерація сучасного п’ятиборства у Львівській області. Саме зі Львовом були пов’язані роки навчання та професійного становлення легендарного спортсмена.

Урочиста церемонія відбулась біля бази сучасного п’ятиборства клубу СКА Львів напередодні 76 –річчя Павла Ледньова. До речі, він є є лауреатом Книги рекордів Гіннеса за найбільшу кількість олімпійських медалей з сучасного п’ятиборства. Захід став справжньою подією в житті міста та зібрав чимало представників спортивної громадськості, чиновників, колег, друзів спортсмена. Зокрема, з урочистою промовою виступив відомий п’ятиборець, багаторазовий переможець та призер чемпіонатів світу, заслужений майстер спорту Леонід Іванов, якого пов’язує з Павлом Ледньовим багаторічна дружба.