30 листопада - 2 грудня 2017 року в Харкові відбулися Чемпіонати України серед молоді, юніорів, юнаків та дівчат з сучасного п’ятиборства у приміщенні.

Протоколи змагань

Протоколи юнаків і дівчат

 

У Тбілісі (Грузія) відбувся 69 Конгрес Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства(UIPM).

У роботі Конгресу взяла участь делегація України в складі президента Федерації сучасного п’ятиборства України Ігоря Паніна, віце-президента Сергія Тімарєва і голови комісії атлетів ФСПУ Дмитра Кірпулянського.

Учасники заходу обговорили актуальні питання в сфері розвитку сучасного п’ятиборства в світі, а також ухвалили низку рішень.

Так, зокрема, починаючи з 2019 року змагання з лазер-рану будуть передбачені як окрема дисципліна в програмі чемпіонатів світу UIPM серед дорослих і кадетів груп «А» і «В». Крім того, було ухвалено рішення про проведення чемпіонату світу з сучасного п’ятиборства серед дорослих у Китаї.

В сфері антидопінгової діяльності учасники конгресу прийняли рішення, що антидопінгові правила UIPM в частині додавання нових правил повинні узгоджуватися з ВАДА.

З метою популяризації виду спорту щороку проводитиметься Міжнародний день сучасного п’ятиборства.

Також було ухвалено пропозицію провести наступний Конгрес у Лімасолі (Кіпр)в 2018 року та в подальшому проводити конгреси кожні два роки.

В рамках Конгресу відбулась зустріч керівництва ФСПУ з генеральним секретарем UIPM Шайні Фанг, де обговорено напрями співпраці у 2018 році. До речі, Міжнародний союз сучасного п’ятиборства задовольнив звернення ФСПУ щодо проведення Всесвітнього лазер-ран сіті туру у 4 містах України: Києві (категорія А), Житомирі, Дніпрі та Харкові (категорія В).

Під час Конгресу відомого українського п’ятиборця Павла Тимощенка було відзначено сертифікатом за 2 позицію у світовому рейтингу UIPM в 2017 році.

У вересні поточного року у столичній ДЮСШ № 25 було відкрито відділення з сучасного п’ятиборства.

Днями відбулась робоча зустріч активу Федерації сучасного п’ятиборства в місті Києві у складі президента ФСПУ, президента Федерації сучасного п’ятиборства в місті Києві Ігоря Паніна, заслужених тренерів України Сергія Павлюка і Юрія Тимощенка, а також головного тренера збірної команди України Юрія Мерщія з директором ДЮСШ № 25 Світланою Третьяковою і директором дитячо-юнацького спортивного клубу з водних видів спорту «Бригантина» Станіславом Загорія.

Наразі в школі сучасним п'ятиборством займається більше 120 дітей віком від 10 до 17 років. ДЮСШ № 25 протягом тривалого часу успішно співпрацює з ДЮСК «Бригантина», де культивується, в тому числі, морське багатоборство. А можливість у дітей проявити себе в олімпійському виді спорту - сучасному п’ятиборстві - дало новий поштовх розвиткові школи. Адже останніми роками вихованці закладу беруть активну участь у чемпіонатах міста Києва та України, зокрема, з субвидів п’ятиборства: біатлу, триатл, лазер-рану. І саме спортивна активність дітей спонукала керівництво федерації і ДЮСШ здійснити заходи щодо започаткування відділення.

Як було зазначено під час зустрічі, сьогодні школа робить лише перші кроки у розвиткові сучасного п’ятиборства, але завдяки ентузіазму спортсменів та тренерів, а також підтримці ФСПУ, є перспективи успішної роботи нового напрямку.

«Незважаючи на короткий час роботи відділення, маємо непогані результати наших спортсменів. Зокрема, у жовтні цього року Олексій Костійчук та Владислав Чекан на змаганнях «Олімпійські надії» у Чехії посіли 3 місце. Хочу висловити подяку тренерові Олексію Хруленку, з яким ми разом займались підготовкою цих спортсменів. Головне, що ми побачили інтерес дітей та юнацтва до сучасного п’ятиборcтва і зрозуміли наскільки перспективним і важливим є розвиток цього надзвичайно цікавого і складного виду спорту в школах столиці», - підкреслила тренер з сучасного п’ятиборства Ольга Шарапова.

Слід зазначити, що учасники зустрічі обговорили низку питань щодо забезпечення навчально-тренувального процесу та зміцнення матеріально-технічної бази ДЮСШ № 25.