Ігор Панін: 2022 рік попри тяжкі воєнні випробування був вдалим для українських п’ятиборців

У ФСПУ підбили підсумки роботи в 2022 році
12 січня в онлайнрежимі відбулося засідання Президії Федерації сучасного п’ятиборcтва України.
«Минулий рік, який приніс найтяжчі випробування внаслідок повномасштабного російського творгнення, безумовно, вплинув на роботу ФСПУ, як, власне, й країни в цілому», – підкреслив президент Федерації Ігор Панін. Водночас він зазначив, попри те, що більшу частину року п’ятиборці, нерідко, були змушені тренуватися в екстремальних умовах, вони зуміли досягти значних результатів на міжнародних змаганнях.
Зокрема, президент ФСПУ відзначив успішні виступи п’ятиборців на чемпіонатах Європи та світу у різних вікових категоріях. Найвагоміші з них – це бронзова медаль чемпіонату Європи в особистих змаганнях серед дорослих Максима Агарушева, «золото» Юрія Ковальчука на чемпіонаті Європи в категорії до 24 років і «срібло» Романа Попова на чемпіонатах Європи та світу серед юнаків до 19 років.
Позаяк Ігор Панін відзначив роль Асоціації сучасного п’ятиборcтва Польщі, особисто, її президента, Олімпійського чемпіона Януша Печака, що забезпечила умови для тренувань та змагань більшої частини чоловічої збірної України на базі в Джонкові.
Було зазначено, що 2023 рік, який є передолімпійським, вимагає особливих зусиль в контексті перспектив здобуття ліцензій на Олімпійські ігри, які відбудуться в Парижі 2024 року. Одним з ключових стартів цього року будуть Європейські ігри в Кракові, більшість дисциплін з яких будуть включені до програми Олімпіади.
Пд час заходу було заслухано та затверджено звіти державного та головного тренерів національної збірної з сучасного п’ятиборства, голів комісій ФСПУ тощо.
Члени Президії затвердили новий календар змагань. Йшлося також про зміни формату проведення всеукраїнських змагань у зв’язку зі зміною міжнародних правил в сучасному пентатлоні (запровадженння нової дисципліни – подолання смуги перешкод).