Ігор Панін: Житомирська обласна федерація сучасного п’ятиборства витримала іспит непогодою

23 червня в Житомирі відбулись змагання 2 частини українського туру в рамках міжнародного проекту UIPM «Глобал лазер-ран сіті тур», який проходить в усьому світі. Житомир зустрів спортсменів похмурою дощовою погодою. Втім, це не завадило проведенню змагань, які відбувалися у міському парку імені барона де Шодуара, і не вплинуло на настрій спортсменів.

Змагання складалися з двох частин: чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 19 років та категорії Оpen (для всіх бажаючих). Загалом майстерність з бігу та стрільби з лазерних пістолетів демонстрували близько 300 спортсменів від 9 до 60 років з Києва та Київської області, Житомира, Донецької області та Харкова.

«Це дуже непростий комбінований вид спорту, який поєднує, на перший погляд, непоєднуване і вимагає від спортсменів влучності, динамізму, швидкості та рухливості одночасно, – зазначив президент Житомирської обласної федерації сучасного п’ятиборства Валерій Кирилович. – В нашому місті вперше відбуваються змагання такого рівня. І користуючись нагодою, хочу висловити подяку президенту ФСПУ Ігорю Паніну за те, що він у зверненні до UIPM запропонував Житомир разом з такими гігантами п’ятиборства як Київ, Харків та Дніпро». За словами Валерія Кириловича, найкращі результати на ЧУ з лазер-рану продемонстрували юні спортсмени з Житомира, Києва, Київської області та Харкова.

У той же час, на думку відповідального секретаря Житомирської обласної федерації сучасного п’ятиборства Олексія Юрчака, географію проведення змагань в Україні потрібно розширювати. «В нашій країні чимало міст, які в змозі організовувати та приймати в себе подібні змагання. Ми сьогодні побачили масовість, справжній спортивний дух та конкуренцію, що може забезпечити високі результати спортсменів у подальшому, на чемпіонатах вищого рівня».

«Проводити такі змагання цікаво та складно одночасно, – підкреслив президент ФСПУ Ігор Панін. – Це велика відповідальність, насамперед, з точки зору іміджу федерації, яка повинна забезпечити проведення лазер-рану за певними стандартами, затвердженими UIPM. Ми вже другий рік поспіль проводимо Лазер-ран сіті тур в Україні. Сьогоднішній захід в Житомирі дуже нагадує змагання в Києві 2017 року як з точки зору локації (міський парк), так і складних погодних умов. Утім, мені приємно відзначити, що Житомирська федерація склала цей іспит, забезпечивши проведення змагань на досить високому рівні».

В рамках міжнародного проекту «Глобал лазер-ран сіті тур у містах України» цього року відбудуться чемпіонати в Дніпрі (8 вересня) та у Харкові (23 вересня).

Протоколи змагань