Особисте “золото” Юрія Ковальчука і жіноча командна бронза – підсумки молодіжного ЧЄ-2022

У Джонкові завершився чемпіонат Європи серед молоді до 24 років, на якому українська збірна виступила дуже вдало.
Передусім треба відзначити особисте «золото» двадцятирічного львів’янина Юрія Ковальчука. Йому вдалося здолати сильних суперників з Німеччини. У підсумку Юрій переміг, набравши 1517 очок. За словами наставника Ковальчука, старшого тренера збірної команди України з сучасного п’ятиборства Віталія Тарнакіна, цей результат – найкращий в кар’єрі Юіря. Торік він став чемпіоном світу в естафеті серед юніорів (разом з Владиславом Чеканом), мав декілька призових місць в командних змаганнях на європейських першостях. Натомість цього року став шостим в особистій першості на чемпіонаті Європи серед юніорів, потім четвертим на чемпіонаті світу серед юніорів, а в листопаді виборов «золото» на молодіжному чемпіонаті Європи.
«Це засвідчує, що сезон пройшов рівно, було зроблено роботу над помилками, а план, обраний тренерським штабом як на національному рівні, так і тим, що, безпосередньо, працює з Юрієм, дозволив досягти такого результату. Тож наразі, можна стверджувати, що це найкращий та найстабільніший рік в кар’єрі Юрія», – підкреслив Віталій Тарнакін.
Cлід зазначити, що в цьому сезоні на українських п’ятиборців очікує ще чемпіонат України, який має відбутися в грудні у Львові, але на його проведення в умовах війни впливає багато чинників. Щодо наступного року, то для Юрія Ковальчука, який останній рік виступатиме в статусі юніора, найголовнішими стартами будуть: чемпіонат Європи, чемпіонат світу та Європейські ігри. «Звичайно, маємо гідно виступити і вести реальну боротьбу за найвищі місця», – підкреслив Тарнакін.
У той же час «маємо підбити підсумки поточного сезону, провести професійний аналіз виступів, включаючи календар на 2023 рік, і грамотно вибудувати стратегію підготовки, все детально розписати по блоках і по циклах. Адже етапи кубка світу стартують вже з березня. Дуже важливо провести якісну підготовку на наступний сезон, розподілити сили правильно і професійно підготуватися». Зробити це у федерації, де панує конструктивна атмосфера і добре вибудовані комунікації між президентом ФСПУ, державним та головним тренерами, цілком реально», – переконаний він.
Успішним молодіжний чемпіонат Європи став і для представниць жіночої збірної. Ольга Клуннікова, Ірина Бойченюк та Анастасія Чижова здобули бронзу в командній першості (3165 очок). «Дівчата, яким на початку війни було складніше адаптуватися, ніж хопцям, проявили справжні бойцівські якості та характер – підкреслив Віталій Тарнакін. – Адже Настя Чижова травмувалася в перший день змагань на фехтуванні, але змогла виконати всі види програми, включаючи бонус-раунд. Оля Клуннікова виступала з наслідками мікротравми, Іра Бойченюк приїхала на змагання з Німеччини, що теж не просто… І бронзова медаль, яку вони здобули – сатисфакція за їхні зусилля та відповідальний підхід до змагань», – переконаний він.
Зазначимо, що більшу частину сезону Юрій Ковальчук, як і основний склад національної збірної, тренувалися у спортивному центрі в Джонкові, де їм було надано суттєву допомогу з боку Польської асоціації сучасного п’ятиборства. ФСПУ висловлює щиру подяку керівництву Польської асоціації, особисто її президенту, Янушу Печаку за всебічну підтримку українських п’ятиборців в умовах війни.