Представники Федерації сучасного п’ятиборства України взяли участь у роботі Конгресу UIPM

12-13 листопада у французькій Ніцці відбувся 72-й Конгрес Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства. Участь у роботі Конгресу взяла й українська делегація: президент Федерації сучасного п’ятиборства України Ігор Панін та відповідальний секретар ФСПУ Валентин Борознін.
Представники ФСПУ висловили подяку за допомогу спортсменам під час повномасштабної війни низці країн-партнерів федерації. Серед цих партнерів була Польща, яка забезпечила тренування чоловічої збірної в цьому сезоні на базі в Джонкові, чому активно посприяв президент Асоціації сучасного п’ятиборства Польщі Януш Печак. Також активно допомагали українським атлетам федерації сучасного п’ятиборства Литви, Єгипту, Італії, Іспанії та Туреччини, які, і зокрема, безкоштовно приймали українських спортсменів на змаганнях. Окрім того, був створений фонд допомоги українським п’ятиборцям, головним донором якого стала Корейська федерація, що перерахувала понад 30 тисяч доларів.
Під час конгресу йшлося про удосконалення антидопінгових процедур, правила змагань в сучасному п’ятиборстві та біатлі-триатлі, реформування класичної програми пентатлону (заміну верхової їзди) тощо.
Зокрема, йшлося й про нововведення (запровадження п’ятої дисципліни замість верхової їзди – смуги перешкод). Так, учасниками конгресу було досягнуто згоди, що п’ята дисципліна – смуга перешкод буде в програмі усіх юніорських чемпіонатів Європи та світу з 2023 року.
Також відзначимо, що під час роботи Конгресу представниками декількох країн, був висловлений вотум недовіри чинному президенту UIPM Клаусу Шорманну, але більшість учасників це не підтримала. Тож наразі він залишається керманичем Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства.