Рекомендації UIPM щодо проведення змагань з дисципліни «смуга перешкод» в програмі сучасного п’ятиборства.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Ця інструкція регулює проведення змагань зі смугою перешкод в програмі сучасного п’ятиборства в сезоні 2023 року для спортсменів до 17 років, 19 років та юніорів.

Чемпіонат світу з п’ятиборства UIPM 2023 для вищезазначених груп буде організовано з кваліфікацією яка веде безпосередньо до фіналу з 36 спортсменами (без півфіналів).

Каталог перешкод UIPM буде опубліковано в січні 2023 року та міститиме деталі, пов’язані з перешкодами, які використовуватимуться на змаганнях різного рівня, а також їх розміри, параметри, вимоги безпеки, послідовність і розміщення.

Керівництво змагань і каталог перешкод будуть переглянуті та оновлені до початку сезону 2024 року , приділяючи особливу увагу кількості перешкод, довжині дистанції та системі очок у сучасному п’ятиборстві.

1.1 ВИЗНАЧЕННЯ

i) Дисципліна з перешкодами – це змагання, що складаються з подолання перешкод від лінії старту до точки фінішу, організоване як для окремих спортсменів так і для естафет.

ii) Змагання UIPM Категорії А завжди будуть організовуватися як перегони один з одним.

iii) У фіналі змагань Категорії А порядок подій має бути таким: бонусний раунд фехтування,

смуга перешкод, плавання, Лазер ран.

1.2 МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Змагання можна організовувати в приміщенні або на відкритому повітрі, розміщуючи трасу на будь-якій поверхні, де це можливо розташовуватися на міцній основі.

1.3 ТРАСА

i) вісім перешкод на дистанції довжиною 60-70 м будуть використовуватися як для індивідуальних змагань так і для естафет.

ii) на Чемпіонаті світу UIPM з п’ятиборства U17, U19 і Чемпіонаті світу серед юніорів, а також на будь-яких змаганнях категорій A, B і C для цих вікових груп, шість із восьми перешкод буде встановлено UIPM для узгодженості на всіх змаганнях протягом сезону, а

кожен оргкомітет може вибрати дві інші перешкоди. Усі перешкоди потрібно вибирати з каталогу перешкод UIPM.

iii) оргкомітети можуть мати більшу варіативність у змаганнях категорій B і C для вікових груп U17, U19 та юніорів, відповідно до умов, які будуть вказані в каталозі перешкод UIPM. Але там, де застосована ця варіативність, не будуть нараховані очки світового рейтингу (PWR).

iv) для всіх національних змагань місцеві команди можуть мати однакову варіативність, згадану в iii) відповідно до умов, які будуть зазначені в каталозі перешкод UIPM.

2. ВІДПОВІДАЛЬНІ ОСОБИ, ЯКІ ПРИЗНАЧАЮТЬСЯ ОРГКОМІТЕТОМ

2.1 ЗАСТ. ГОЛ. СУДДІ ЗІ СМУГИ ПЕРЕШКОД (1)

i) відповідає за загальне правильне проведення змагань з перешкодами.

2.2 СЕКРЕТАР (1)

i) піклується про всі робочі аркуші під час заходу.

2.3 СУДДЯ НА ДИСТАНЦІЇ (1)

i) збирає спортсменів перед кожним забігом.

ii) перевіряє форму, рукавички та аксесуари, з правом відмови  будь-якому спортсмену з невідповідним обладнанням вийти на старт включно з несанкціонованими речовинами на руках.

iii) відповідає за те, щоб спортсмени були готові до старту перед кожним забігом.

2.4 СУДДІ (4)

i) розміщуються разом із заст. Гол. судді так, щоб вони могли краще спостерігати за змаганнями.

ii) у випадку першої невдачі спортсмена на перешкоді, суддя на трасі повинен негайно підняти жовтий прапорець і голосно вигукнути «Невдача», щоб переконатися, що спортсмен зрозумів, що він отримав попередження. У разі повторної невдачі на тій самій перешкоді суддя повинен підняти червоний прапорець і дати команду «Стоп» для підтвердження вибуття спортсмена.

iii) на кожній доріжці потрібні два судді, і кожен з них слідкую за чотирма з восьми перешкод.

2.5 СУДДЯ НА СТАРТІ (1)

i) має повний контроль над спортсменами під час їхньої позиції та є одноосібним суддею будь-якого факту, пов’язаного зі стартом.

ii) відповідає за подачу стартового сигналу спортсменам, коли вони повинні стартувати.

iii) відповідає за застосування штрафів за фальстарт.

2.6 СУДДЯ НА ФІНІШІ (1)

i) несе відповідальність за реєстрацію порядку прибуття спортсменів у разі несправності пристрою хронометражу або якщо використовується ручний хронометраж. Суддя повинен добре бачити кнопки фінішу, розташовані на верхній частині останньої перешкоди дистанції.

 

2.7 ХРОНОМЕРИСТИ (2)

i) несуть відповідальність за реєстрацію часу спортсменів. Вони повинні використовувати свої секундоміри або ручні електронні таймери. Незалежно від того, використовується автоматичний хронометраж чи ні, завжди має бути два хронометристи.

3. ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАННЯ

3.1 ПОРЯДОК СТАРТУ

i) у змаганнях з кваліфікацією спортсмени/команди розміщуватимуться відповідно до їхнього часу PWR (рейтингу) з перешкодами. Якщо спортсмен/команда не мають PWR (рейтингу), буде використано час вказаний в заявці. Спортсмен із меншим часом проходження перешкод PWR або повільнішим часом в заявці буде розміщений на смузі 1.

ii) у фіналах порядок старту є протилежним  після бонусного раунду фехтування.

iii) у фіналі два спортсмени/команди змагатимуться на двох доріжках (пряма зустріч). Спортсмен/команда з найнижчим рейтингом після фехтування стартують на смузі 1.

3.2 КОНТРОЛЬ

Спортсменам з невідповідним обладнанням (див. № 4 нижче) не буде дозволено брати участь у змаганнях, якщо вони не змінять відповідне обладнання перед початком. У разі відмови спортсмена його буде дискваліфіковано.

3.3 СТАРТ

i) спортсмени будуть оголошені диктором і запрошені зайняти свої місця за лінією старту.

ii) за командою стартера «на старт» спортсмени повинні негайно зайняти вихідне положення обома ногами за лінією старту. Стартер подає стартовий сигнал за допомогою стартового пістолета, клаксона, свистка або команди.

3.4 ФАЛЬСТАРТ

i) Стартер/Диктор повинен негайно оголосити про фальстарт спортсменам і глядачам, якщо спортсмен почав надто рано.

ii) спортсмен, який розпочав пізно, не буде оштрафований, але його час буде зараховано з моменту, коли він повинен був стартувати відповідно до стартового сигналу.

iii) фальстарт має місце, якщо спортсмен перетинає або торкається лінії старту до офіційного стартового часу.

iv) спортсмен або команда караються вирахуванням 10 очок у разі фальстарту.

v) спортсмена або команду дискваліфікують у разі явної спроби стартувати занадто рано.

3.5 ПРОХОДЖЕННЯ ДИСТАНЦІЇ

i) спортсмени повинні подолати всі перешкоди на своїй виділеній доріжці відповідно до інструкцій, опублікованих у цій Інструкції та каталогу перешкод UIPM. Вони можуть бігати, ходити, стрибати, лазити, повзати, ковзати, карабкатися, піднімати, носити або

інакше просуватися через, під, над, уздовж або крізь перешкоди.

ii) після невдалої спроби подолати перешкоду, спортсмен може повторити спробу, продовжуючи до кінця перешкоду та повернення до її початку за допомогою зовнішньої суміжної сторони.

iii) після невдалої другої спроби подолати ту саму перешкоду, спортсмена буде зупинено та вилучено.

iv) «зважування» перешкоди, наприклад, шляхом застосування ваги тіла до планки перешкод, вважається початком спроби подолання елемента перешкоди.

v) якщо за перешкодою йде посадкова платформа, умовою її правильного виконання є приземлення на платформу,

або, якщо немає платформи, стрибнути обома ногами за лінію, позначену на землі або матрацах під перешкодою. Спортсмен, який приземлився на платформу і впав або відступив назад, не подолав перешкоду.

vi) штовхання, перебіг або заважання іншому спортсмену таким чином, що перешкоджає його прогресу, призводить до дискваліфікації.

vii) якщо спортсмен перетинає та біжить на смугу іншого спортсмена, щоб подолати перешкоди з висячими елементами, його буде відсторонено.

viii) у випадку ст. 3.5 vi) і vii), якщо потерпілий спортсмен був несправедливо скомпрометований, на думку Судді на трасі, вони матимуть право повторити всю дистанцію.

ix) результати спортсменів ранжуються відповідно до часу виконання, виміряного з точністю до 1/100 секунди.

3.6 ФІНІШ

Спортсмени завершать дистанцію в той момент, коли вони активують кнопку фінішу будь-якою частиною кисті, руки або передпліччя. Кнопка повинна бути підключена до звукового сигналу, табло чи іншого фінішного пристрою. Переможцем збігу є

перший, хто натисне кнопку.

3.7 ОЧКИ СУЧАСНОГО П’ЯТИБОРСТВА

Очки за сучасне п’ятиборство нараховуються відповідно до часу виконання, наведеного в таблиці, що додається. Кожні 0,50 секунди дорівнюють 1 балу.

3.8 БЕЗПЕКА

і) під час розминки спортсмену забороняється починати одну перешкоду, поки інший спортсмен ще долає її.

ii) у разі ударів блискавки під час змагань на відкритому повітрі всі дії повинні бути негайно припинені.

iii) у разі дощу, вітру чи інших несприятливих погодних умов Технічні делегати мають право відкласти змагання, виключити перешкоди, зменшити кількість елементів перешкоди та оголосити її обов’язковою для старту перешкоди з підвісними елементами певним елементом, а також будь-які інші заходи для забезпечення безпеки спортсменів

у тому числі, наприклад, використання мотузок із вузлами для підйому на перешкоди та елементи протиковзання.

iv) додаткові заходи безпеки будуть опубліковані в каталозі перешкод UIPM.

 

4. ВИМОГИ ДО ІНВЕНТАРЮ

i) на змаганнях категорії А спортсмени однієї національної федерації повинні носити свою національну форму.

ii) спортсмен повинен бути одягнутий в  топ або пентакостюм з чітко видимим надписом свого прізвища, професійно виготовленим, надрукованим або вишитим на спині топа або пентакостюма, під яким знаходиться код NF, розміром 7-12 см і в колір, контрастний до кольору їх футболки або пентакостюма.

iii) нашивка з логотипом UIPM повинна бути розміщена на топі або пентакостюмі відповідно до поточної версії уніформи UIPM.

Настанови. Відсутність або неправильне розміщення нашивки логотипу UIPM каратиметься штрафом в 10 балів.

iv) спортсмени повинні виступати в спортивному взутті без шипів.

v) Оргкомітет відповідає за надання кожному спортсмену двох стартових номерів.

vi) стартові номери, що вказують на порядок старту, надаються оргкомітетом відповідно до Візуальних рекомендацій UIPM. Номери повинні бути нанесені спереду та ззаду вище талії та мають бути видимими при всіх погодних умовах. Стартові номери можна зробити з клейкого матеріалу.

vii) спортсменам заборонено змінювати розміри (розмір і ширину) стартових номерів, наданих оргкомітетом.

viii) дозволені рукавички, браслети, компресійні рукава, тейп та подібні предмети.

ix) заборонено – годинники, намиста, каблучки, сережки, браслети, пірсинг, широкий одяг, незакріплене волосся та будь-який інший предмет, який може зачепитися за перешкоду.

x) сонцезахисні або окуляри дозволені лише з захисними смугами.

xi) заборонені для використання всі види магнезії (суха, рідка) які застосовуються в скелелазінні, важкій атлетиці, гімнастиці, тощо.

xii) камери, телефони, радіо, магнітофони або будь-які типи систем зв’язку заборонені.

 

5. ПОРУШЕННЯ ТА ШТРАФИ

5.1 СПОРТСМЕНА АБО КОМАНДУ ПОКАРАЮТЬ ПОПЕРЕДЖЕННЯМ, ЯКЩО:

i) вони не справляються з перешкодою з першої спроби.

5.2 СПОРТСМЕН АБО КОМАНДА ШТРАФУЮТЬСЯ ВІДНІМАННЯМ 10 ОЧКІВ ЗА КОЖНЕ З НИЖЧЕЗАЗНАЧЕНИХ ПОРУШЕНЬ:

i) порушення правил щодо одягу/обладнання

ii) зміна розмірів стартових номерів

iii) Фальстарт.

5.3 СПОРТСМЕН АБО КОМАНДА ВІДСТОРОНЮЮТЬСЯ ВІД ЗМАГАНЬ ЗА:

і) друга невдала спроба на тій самій перешкоді

ii) перетин і набіг на смугу іншого спортсмена для подолання перешкод з висячими елементами

iii) неправильна зміна реле

iv) використання камер, телефонів або інших заборонених пристроїв

v) використання крейди (магнію).

5.4 СПОРТСМЕН АБО КОМАНДА ДИСКВАЛІФІКУЮТЬСЯ ЗА:

i) штовхання, перебіг або перешкоджання іншому спортсмену

ii) відмова виконувати Правила використання обладнання

iii) відверта спроба стартувати занадто рано