Юрій Мерщій: “Змагання – це наш спортивний фронт. Таким чином намагаємося відволікти людей від депресії та тяжких емоцій війни”

Головний тренер національної збірної прокоментував підсумки чемпіонату України з сучасного п’ятиборства, останніх відбіркових змагань перед топподією у світовому спорті – Європейськими іграми – 2023, які вже за півтора місяця стартують в Кракові (Малопольща) і де точно не буде представників країни-агресорки.
Змагання традиційно були видовищними та насиченими. Окрім класичної програми було проведено тестові змагання з подолання смуги перешкод, п’ятого виду сучасного п’ятиборства, відповідно до рішення UIPM.
Боротьба була запеклою, переможцями серед дорослих стали Валерія Пермикіна і Владислав Чекан. Він випередив багаторазового чемпіона України та призера міжнародних змагань Олександра Товкая, якому цього разу не дуже пощастило із фехтуванням.
“Зазвичай Олександр трошки краще фехтує, цього разу вийшло гірше, можливо вплинув напружений графік. Адже він щойно повернувся зі змагань Кубку світу. Але 2 місце – це теж дуже непогано, зважаючи на те, що він вже виборов право участі у Європейських іграх”, – сказав головний тренер збірної команди України з сучасного п’ятиборства Юрій Мерщій.
Коментуючи результат Владислава Чекана, головний тренер зазначив, що успіх молодого спортсмена не став до нього несподіванкою. Попри юніорський вік – це досвідчений спортсмен, і в минулому вже був чемпіоном світу серед юніорів. Тому перемога Чекана, який зумів виконати всі п’ять видів програми (в лазер-рані були моменти, коли його наздоганяли, але він зміг утримати позиції) є цілком заслуженою. “Те, що в спорті є конкуренція, добра ознака”, – підкреслив Юрій Мерщій.
За його словами, чемпіонат став відбірковим для жіночої збірної для участі в Європейських іграх, позаяк чоловічий склад був сформований раніше. Наразі вже визначився повний склад збірної України, до якого увійшли: Павло Тимощенко, Олександр Товкай, Максим Агарушев, Юрій Ковальчук, Ірина Хохлова, Ольга Клуннікова, Анастасія Чижова і Валерія Пермикіна. Перед Іграми, де, як відомо, розігруватимуться олімпійські ліцензії, українські спортсмени проведуть тренувальний збір на спортивній базі у польському Джонкові.
На думку Юрія Мерщія, проведення національних змагань під час війни є вкрай важливим з точки зору мотивації та перспектив розвитку спорту. “Ми обов’язково переможемо, але при цьому маємо не втратити головне – всі наші напрацювання, які створювалися десятиліттями. Це наш спортивний фронт, завдяки якому ми відволікаємо людей від депресії та тяжких емоцій війни”, – підсумував він.
Зазначимо, що переможцями та призерами серед чоловіків в особистій першості стали:
Владислав Чекан (1 місце), Олександр Товкай (2 місце), Владислав Ридванський (3 місце).
Серед жінок:
1 місце – Валерія Пермикіна;
2 місце – Анастасія Чижова;
3 місце – Ірина Хохлова.